Кийгън Мъри вкарва 12 тройки, отбелязва рекордните за кариерата си 47 точки, за да изведе Кингс пред Джаз, 125-104
AP News | 2023-12-17 | 07:48:19

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Кийгън Мъри вкарва 12 тройки, два пъти по-малко от НБА запис и вкара рекордните за кариерата си 47 точки, за да изведе Сакраменто Кингс до победа със 125-104 над Юта Джаз в събота вечерта.

Мъри отбеляза рекордните за франчайза 26 точки през третата четвърт и имаше Рекордът на Клей Томпсън в НБА от 14 тройки в полезрението му, след като направи 12 от първите си 13 опита. Но вторият нападател пропусна последните си два опита от зад дъгата, като същевременно стана седмият различен играч, който прави 12 или повече тройки в мач.

Домантас Сабонис добави 20 точки, 10 борби и осем асистенции, неговият седми пореден дабъл-дабъл и 20-ти този сезон.

Кралете вкараха 22 от 45 от линията за 3 точки, за трети път този сезон Сакраменто направи поне 20.

Колин Секстън отбеляза 28 точки, а Лаури Марканен имаше 18 за Джаз.

Сакраменто пое контрола над играта през третата четвърт, превъзхождайки Джаз с 44-26. Мъри счупи рекорда на франчайза от 25 точки за една четвърт, поставен от Мич Ричмънд в четвъртия период срещу Хюстън на 15 декември 1995 г.

Кралете взеха най-голямата си преднина в мача, след като Мъри отбеляза 12-то си попадение Тройка при сирената, за да завърши третата четвърт с преднина от 106-76.

Мъри вкара 19 точки през първото полувреме, докато Сакраменто водеше с 62-50 до почивката.

Началният пазач на Сакраменто Де’Аарон Фокс бе аут с раздразнение в дясното рамо. Гардът на Юта Джордан Кларксън пропусна третия си пореден мач поради разтежение на дясното подколенно сухожилие, а Джон Колинс пропусна четвъртия си пореден мач поради заболяване.